Wspomnienie poprzedniego lata

PREMIERA VIMEO

Po 2 latach pokazów festiwalowych na całym świecie i roku emisji w telewizji w Polsce, z radością dzielimy się z Wami naszym filmem "Wspomnienie poprzedniego lata" na VIMEO: https://vimeo.com/121662749

Dwie Nominacje do Nagród Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego!

Iza Kuna otrzymała nominację dla Najlepszej Aktorki za rolę w filmie Kuby Gryżewskiego i Ivo Krankowskiego "Wspomnienie poprzedniego lata". Autorzy filmu zostali rownież nominowani w kategorii Najlepszy Scenariusz.

Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego (dawny OFFskar) przyznawane są przez specjalnie powoływaną OFFową Akademię Filmową. Pomysłodawcami nagród byli nieistniejący już magazyn „Cinema” oraz serwis internetowy Filmforum.pl. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2005. Rozdanie nagród odbędzie się na zakończenie Festiwalu Cinema Forum w Pałacu Kultury i Nauki, 29 listopada 2015 roku

Więcej o nagrodach: http://janmachulski.pl/fffggg/

NAJLEPSZY FILM ZAGRANICZNY W NOWYM JORKU!

Krótki film "Wspomnienie poprzedniego lata" w reżyserii Kuby Gryżewskiego i Ivo Krankowskiego zdobył nagrodę dla najlepszego filmu zagranicznego na 3. New York International Short Film Festival, który zakończył się 29 maja 2014 roku.

"Wspomnienie poprzedniego lata" to komediowa opowieść o przypadkowym, zimowym spotkaniu, które niespodziewanie przeradza się w płomienne chwile na tylnym siedzeniu czerwonego Fiata 125 p. Grającym główne role młodym aktorom Paulinie Gałązce i Piotrowi Bondyrze partnerują doświadczeni aktorzy: Izabela Kuna i Bartłomiej Topa.

Obraz Ivo Krankowskiego i Jakuba Gryżewskiego w marcu 2013 roku wygrał konkurs na krótkometrażowy film erotyczny "Sex w Shortach" ogłoszony przez dystrybutora filmowego Spectator. Od tamtej pory prezentowany był w Polsce i Europie, m.in. w ramach festiwalu Short Waves. Na festiwalu OKFA w Koninie zdobył Gand Prix dla najlepszego filmu niezależnego, a na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu otrzymał I Nagrodę w Konkursie Śmiesznego Kina Niezależnego.

New York International Short Film Festival prezentuje najlepsze filmy krótkometrażowe twórców z całego świata. W trakcie festiwalu odbywają się warsztaty i kursy mistrzowskie. Eksperci z branży filmowej udzielają praktycznych porad młodym filmowcom. Tegoroczną edycję wygrał film Chrisa Landretha "Subconscious Password".

Więcej na stronie http://nyshortsfest.com .

"Wspomnienie poprzedniego lata" na Festiwalu Shnit 2013!

Krótkometrażowy film "Wspomnienie poprzedniego lata" Kuby Gryżewskiego i Ivo Krankowskiego zakwalifikował się do konkursu głównego międzynarodowego festiwalu filmowego SHNIT 2013. Spośród 6700 zgłoszonych filmów, do konkursu głównego zakwalifikowano jedynie 64, w tym tylko jeden film z Polski.

Festiwal odbędzie się w dniach 2-6 października w Bernie. Oprócz głównej siedziby w Szwajcarii, od kilku lat Festiwal Shnit odbywa się jednocześnie na pięciu kontynentach. Konkursowe filmy będą w tym samym czasie prezentowane w Buenos Aires, San Jose na Kostaryce, Kairze, Kyoto, Kapsztadzie i w Bangkoku. Filmy będą walczyć o nagrody "Flaming Faun" w 5 kategoriach: najlepszego filmu do 10, 20, i 40 minut, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Główna Jury. Gala finałowa oraz prezentacja 3 nominowanych filmów w każdej kategorii odbędzie się 13 października w Nowym Jorku. W tym roku pula nagród wynosi 100 000 franków szwajcarskich (około 108 000 USD).

O Festiwalu: http://shnit.org/en/about/profile.html
Blok filmów ze "Wspomnieniem...": http://ch.shnit.org/de/996/7.html

Fanpage filmu na fb: https://www.facebook.com/WspomnieniePoprzedniegoLata

Syndicate content