General

Reklama społeczna przeciw homofobii

"Homofobia szkodzi Tobie i osobom w Twoim otoczeniu" pod takim hasłem od dziś można oglądać spot przeciw homofobii, w formie trailera do fikcyjnego filmu fabularnego. Spot można obejrzeć tutaj na YouTube lub na stronie www.homofobiaszkodzi.pl oraz w wybranych kinach w całej Polsce. Przez miesiąc spot będzie wyświetlany przed każdym seansem w Kinotece w Warszawie.

Spot wyreżyserował Albert Bana, scenariusz napisał Mateusz Pacewicz a za zdjęcia odpowiedzialny jest Tadeusz Kieniewicz. Ivo Krankowski wyprodukował spot pod szyldem La Camera Independent, a sfinansowała go Ambasada Kanady w Polsce oraz Kampania Przeciw Homofobii. Postprodukcje wykonało studio Chimney.

"8 historii, które nie zmieniły świata"

Dobiegają końca prace postprodukcyjne do nowego filmu realizowanego przez LaCamera Independent. W czwartek, 25 lutego 2010 roku w warszawskim kinie Muranów, odbędzie się uroczysta premiera filmu dokumentalnego pt. "8 historii, które nie zmieniły świata" w reż. Ivo Krankowskiego. Film powstał w oparciu o pomysł i scenariusz Jana Śpiewaka, studenta socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, stypendysty amerykańskiego programu Humanity in Action oraz założyciela i pierwszego przewodniczącego Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej. To właśnie ZOOM jest producentem filmu.

Ośmiu bohaterów – polskich Żydów i Żydówek urodzonych między 1914 a 1933 rokiem – wprowadza nas w krainę swojej młodości, dziecięcych marzeń i przygód. Opowieść osnuta jest wokół najwcześniejszych wspomnień i wydarzeń: jaką przeczytali pierwszą książkę, jak wyglądał ich pierwszy dzień w szkole, kiedy pierwszy raz pili alkohol, jak na imię miała pierwsza miłość? Osobiste historie składają się na wielobarwny obraz utraconego świata, zachowanego tylko na czarno-białych filmach i w pamięci ostatnich świadków. Jak ludzie, którzy doświadczyli burzliwych dziejów XX wieku, podchodzą do życia dziś – jak mierzą się ze swoją pamięcią i starością?

Zdjęcia do filmu zrealizowane zostały latem 2009 roku m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Warszawie. Produkcją filmu zajęła się LaCamera Independent. Sfinansowanie projektu było możliwe dzięki grantom otrzymanym z Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w Działaniu”, „Humanity in Action” Ambasady Amerykańskiej oraz dotacji z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Film powstał dzięki wsparciu BOX Postproduction.

Więcej informacji o filmie na oficjalnej stronie: www.8historii.pl oraz na blogu: www.8historii.blogspot.com.

Inauguracja strony

Dziś uruchamiamy stronę LaCamera Independent. Będziemy na niej umieszczać nowiny dotyczące naszych filmów i ich ekranowych losów. Oby zawsze były one pomyślne!

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi informacjami.

Zespół LaCamera Independent.

Syndicate content