8 Stories...

Projekcja "8 historii..." na Sunset Blvd.

Nasz film dokumentalny "8 historii, które nie zmieniły świata" będzie zaprezentowany na XII Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles, 16 pażdzienrika o godz. 17ej w kinie Leamle's Sunset 5.

Reżyser Ivo Krankowski będzie obecny na rozmowie z widzami po projekcji. Więcej informacji o programie festiwalu na www.polishfilmla.org

"8 historii..." na New York Jewish Film Festival!

To już pewne. Amerykańska premiera filmu Ivo Krankowskiego i Jana Śpiewaka pt. "8 historii, które nie zmieniły świata" odbędzie się w styczniu 2011 w Nowym Jorku, w ramach New York Jewish Film Festival. Dokładna data pokazu będzie znana wkrótce.

Na stronie festiwalu czytamy:

The New York Jewish Film Festival (NYJFF) is a preeminent showcase for world cinema that investigates, records, and celebrates the Jewish experience. Founded in 1992, the annual Festival is a collaboration between The Jewish Museum and the Film Society of Lincoln Center. The New York Jewish Film Festival presents a diverse program of narrative features, documentaries, and short films, including world, United States, and New York premieres.

Więcej na http://www.thejewishmuseum.org/NYJFF

"8 historii..." docenione na festiwalach w Polsce

Sezon festiwalowy w Polsce powoli dobiega końca. Przez ostatnich kilka miesięcy film Ivo Krankowskiego i Jana Śpiewaka "8 historii, które nie zmieniły świata" został pokazany i doceniony na wielu festiwalach. Po zwycięstwie na Żydowskich Motywach film był pokazany w Krakowie w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej oraz do końca października odbyło się jeszcze 5 projekcji w Warszawie, jeden pokaz w Szczecinie oraz na festiwalu filmowym "Jewish Eye" w Ashkelon w Izraelu. Tournee filmu przyniosło następujące nagrody:

NAJLEPSZY DOKUMENT - 7 Festiwal Filmowy "Filmowa Góra" w Zielonej Górze,
WYRÓŻNIENIE - Festiwal "Dwa Brzegi" w Kaziemierzu Dolnym
GRAND PRIX - 2 Solanin Film Festiwal w Nowej Soli
NAGRODA SPECJALNA - 3 "Kameralne Lato" w Radomiu.

Informacje dotyczące pokazów, zdjęcia i wiele więcej znajdziesz na oficjalnym blogu filmu: http://8historii.blogspot.com

"8 historii..." podbija Żydowskie Motywy

25 kwietnia, podczas ceremonii zamknięcia 7 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy", twórcy filmu "8 historii, które nie zmieniły świata", Ivo Krankowski i Jan Śpiewak, wychodzili po nagrody na scenę dwa razy: najpierw po Nagrodę Specjalną Jury, i kilka minut później, ponownie po Nagrodę Publiczności! Dziękujemy warszawskiej publiczności za frekwencję na dwóch seansach i za oddane głosy!

Wyróżnienie Jury na KAN we Wrocławiu

Dokument Ivo Krankowskiego i Jana Śpiewaka pt. "8 historii, które nie zmieniły świata" otrzymał wyróżnienie Jury w kategorii dokumentu na 11 edycji Festiwalu Filmowego Kino Artystyczne Niezależne (KAN). Sukces we Wrocławiu rozpoczął trase festiwalową filmu po Polsce.

Syndicate content