"8 historii, które nie zmieniły świata"

Dobiegają końca prace postprodukcyjne do nowego filmu realizowanego przez LaCamera Independent. W czwartek, 25 lutego 2010 roku w warszawskim kinie Muranów, odbędzie się uroczysta premiera filmu dokumentalnego pt. "8 historii, które nie zmieniły świata" w reż. Ivo Krankowskiego. Film powstał w oparciu o pomysł i scenariusz Jana Śpiewaka, studenta socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, stypendysty amerykańskiego programu Humanity in Action oraz założyciela i pierwszego przewodniczącego Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej. To właśnie ZOOM jest producentem filmu.

Ośmiu bohaterów – polskich Żydów i Żydówek urodzonych między 1914 a 1933 rokiem – wprowadza nas w krainę swojej młodości, dziecięcych marzeń i przygód. Opowieść osnuta jest wokół najwcześniejszych wspomnień i wydarzeń: jaką przeczytali pierwszą książkę, jak wyglądał ich pierwszy dzień w szkole, kiedy pierwszy raz pili alkohol, jak na imię miała pierwsza miłość? Osobiste historie składają się na wielobarwny obraz utraconego świata, zachowanego tylko na czarno-białych filmach i w pamięci ostatnich świadków. Jak ludzie, którzy doświadczyli burzliwych dziejów XX wieku, podchodzą do życia dziś – jak mierzą się ze swoją pamięcią i starością?

Zdjęcia do filmu zrealizowane zostały latem 2009 roku m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Warszawie. Produkcją filmu zajęła się LaCamera Independent. Sfinansowanie projektu było możliwe dzięki grantom otrzymanym z Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w Działaniu”, „Humanity in Action” Ambasady Amerykańskiej oraz dotacji z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Film powstał dzięki wsparciu BOX Postproduction.

Więcej informacji o filmie na oficjalnej stronie: www.8historii.pl oraz na blogu: www.8historii.blogspot.com.

Komentarze

"8 historii, które nie zmieniły świata" | LaCamera

Үou've mentioned very interesting points! ps nice website.

my web-site ... link exchange

alicia

Remarkable! It’s really awesome piece of writing, I have got much clear idea on the topic of from this piece of writing.Safety vest
Reflective tape
Reflecitve vest

"8 historii, które nie zmieniły świata" | LaCamera Independent

Bardzo ciekawe podejście. Czasami warto zastanowić się głębiej nad rzeczami, które nas otaczają.
Można wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski,
a jednocześnie odnaleźć drugie dno sprawy. Tanie botki
damskie

Dodaj nowy komentarz

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <strong> <ul> <ol> <li>
  • Lines and paragraphs break automatically.