NAJLEPSZY FILM ZAGRANICZNY W NOWYM JORKU!

Krótki film "Wspomnienie poprzedniego lata" w reżyserii Kuby Gryżewskiego i Ivo Krankowskiego zdobył nagrodę dla najlepszego filmu zagranicznego na 3. New York International Short Film Festival, który zakończył się 29 maja 2014 roku.

"Wspomnienie poprzedniego lata" to komediowa opowieść o przypadkowym, zimowym spotkaniu, które niespodziewanie przeradza się w płomienne chwile na tylnym siedzeniu czerwonego Fiata 125 p. Grającym główne role młodym aktorom Paulinie Gałązce i Piotrowi Bondyrze partnerują doświadczeni aktorzy: Izabela Kuna i Bartłomiej Topa.

Obraz Ivo Krankowskiego i Jakuba Gryżewskiego w marcu 2013 roku wygrał konkurs na krótkometrażowy film erotyczny "Sex w Shortach" ogłoszony przez dystrybutora filmowego Spectator. Od tamtej pory prezentowany był w Polsce i Europie, m.in. w ramach festiwalu Short Waves. Na festiwalu OKFA w Koninie zdobył Gand Prix dla najlepszego filmu niezależnego, a na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu otrzymał I Nagrodę w Konkursie Śmiesznego Kina Niezależnego.

New York International Short Film Festival prezentuje najlepsze filmy krótkometrażowe twórców z całego świata. W trakcie festiwalu odbywają się warsztaty i kursy mistrzowskie. Eksperci z branży filmowej udzielają praktycznych porad młodym filmowcom. Tegoroczną edycję wygrał film Chrisa Landretha "Subconscious Password".

Więcej na stronie http://nyshortsfest.com .